Vánoce se blíží. Pozor na čokoládu

Vánoce se blíží. Pozor na čokoládu.

Také se těšíte na vánoce? Krásně nazdobený stromeček, rodina shromážděná kolem něj, návštěva známých a kamarádů, hromada dárků. František, který provoní celý byt a kupa sladkostí. A váš psí parťák vrtí ocasem a dožaduje se pozornosti.

Ale pozor. Ačkoliv máme my lidé v rámci jídelníčku mnoho společného s naším psím parťákem, existují potraviny, které jsou pro psy velmi nebezpečné. A které to jsou? Hlavně čokoládá, kakao a také cukroví z nich vyráběné, kterého je o vánocích všude plno. 

Pokud máte psa dobře vycvičeného a neukořistí vám sladkost sám, je to dobře. Nicméně měli byste poučit nejen děti, ale i Vaše návštěvy,       že čokoládová sladkost může vašemu psovi velmi ublížit. Je to způsobeno alkaloidem theobromin, který je pro ně toxický. Po pozření čokolády může dojít u psa k srdeční arytmii, nevolnosti, svalovému třesu a bohužel také k celkovému kolapsu organismu.

Dalším nebezpečím, nejen o vánocích, jsou pro psa hrozinky. Neví se, proč je psi nesnášejí. Pokud je sežerou, dochází obvykle ke zvracení či kolapsu, jehož výsledkem může být až celkové selhání ledvin. 

Pokud by něco z výše uvedeného váš pes sežral, snažte se ihned vyvolat zvracení a volejte veterináře.

Věřme, že taková situace nenastane a vánoce prožijeme všichni v klidu a míru. 

Jako dobrý tip na dárek pro vašeho pejska, jsme připravili vánoční balíčky. A abyste se necítili ochuzeni, je jejich součástí i krásná kniha Zdravý pes.

Kateřina a David