Psí život - senior

Granule pro psa seniora

Pes se dostává do seniorního věku obvykle kolem 7. roku života. Protože se mu zpomaluje metabolismus, je třeba věnovat pozornost správnému výběru stravy. Jeho strava by měla mít nižší množství obsažených kalorií. Kvalitní granule pro psy seniory mají veškeré údaje uvedené výrobcem velmi přehledně obvykle na zadní straně balení. 

Každý pes je jedinečný a proto mu správnou stravu vybírejte podle jeho zdravotního stavu a doporučení veterináře. Ve většině krmiv pro starší psy je obsaženo méně bílkovin, sodíku a fosforu. Naopak zde bývá více vitamínů a minerálů. 

Důležité je také hlídat váhu psa neboť mnoho starších psů bojuje s obezitou. Pokud má pes nadváhu, doporučí vám obvykle veterinář úpravu stravy například pomocí veterinární diety na stravu  s vyšším obsahem vlákniny a nižší energetickou vydatností. Granule pro snížení váhy máme také.

Časté jsou také problémy s pohybovým aparátem. Pokud jde o jedince s nemocnými klouby, může mít pes problémy s pohybem a trpět záněty. Pro něj můžete využít granule pro psy s tendencí k problémům pohybového parátu.

Najdete u nás granule pro psy seniory malých plemen, granule pro psy seniory středních plemen i granule pro psy seniory velkých plemen. Můžete použít i granule pro psy seniory. Jako skvělý doplněk i pro senironího psa doporučujeme 100% norský lososový olej.