Jak vybrat granule pro psa. Granule pro Yorkshire Terriera

Jak vybrat granule pro psa. Granule pro Yorkshire Terriera. 

Tento seriál vzniká na základě komunikace s našimi stávajícími a potenciálními zákazníky. Rozhodli jsme se podílet se na změně trhu s krmivy tím, že budeme, v rámci našich možností, rozebírat se zákazníky používané granule a v případě nevhodných granulí pro psy doporučovat jiné vhodnější. Chceme totiž, aby pejsci byli zdraví a byli tu s vámi co nejdéle. 

Na jedné straně je velké množství psích majitelů, kteří kupují levné hypermarketové granule, protože pytel granulí za 300 je prostě pytel granulí za 300. S těmi se nemá smysl bavit. 

Na druhé straně je tu silná lobby značek, které se tváří (a stojí v Kč) jako prémiové a ve skutečnosti svou kvalitou hypermarketovým mohou směle konkurovat. Myšleno tím, že jedny jsou za 18 a druhé bez 2 za 20. Tyto značky mají obvykle reklamní podporu - umí si na to přece vydělat. Co je však horší, zaznamenáváme informace, že tato lobby prorůstá i mezi veterináře.

Seriál je stavěn tak, že máme od zákazníka zadání k pejskovi a víme, které granule kupuje. Tyto vezmeme po stránce složení a uvedeme pouze kontroverzní složky, uvedeme zda je či není krmivo bezobilné a zda obsahuje umělé konzervanty a antioxidanty. Dále dáme radu, zda je doporučujeme či nedoporučujeme. Poté uvedeme doporučené krmivo. Naše rada nenahrazuje doporučení veterináře, pokud má pejsek zdravotní omezení.

Pejsek: Yorkshire Terrier, věk 7 let, váha 3 kg, bez zdravotního omezení.

Kupované krmivo: Royal Canin Yorkshire Terrier Adult (MOC pro 7,5 kg balení 1.500,-Kč)

Zjištěné informace ze složení: 

krmivo obsahuje všechny tyto nevhodné a kontroverzní složky: kukuřičná moučka, živočišné tuky (není deklarováno jaké), izolát rostlinných proteinů, kukuřice, kukuřičný gluten, Trifosforečnan pentasodný (používá se při výrobě pracích prostředků klikněte zde)  umělé konzervanty-antioxidanty.    

Krmivo s průměrným obsahem bílkovin a průměrným obsahem tuků založené na rostlinné bázi, které obsahuje nevhodné a kontroverzní složky. Obsahuje velké množství obilovin, umělé konzervanty a barviva. 

Naše rada: krmivo Royal Canin Yorkshire Terrier Adult nedoporučujeme

 

Doporučené krmivo: Orijen Original (naše cena 6 kg balení 1.472,- Kč)

Krmivo s nadprůměrným obsahem bílkovin a průměrným obsahem tuků založené na živočišné bázi z více druhů masa. Krmivo pro psy výborné kvality s průměrným obsahem masa, obsahující kvalitní suroviny. Bez obsahu obilovin.

Kateřina a David