Jak vybrat granule pro psa. Granule pro West highland white terriera

Jak vybrat granule pro psa. Granule pro West highland white terriera

Tento seriál vzniká na základě komunikace s našimi stávajícími a potenciálními zákazníky. Rozhodli jsme se podílet se na změně trhu s krmivy tím, že budeme, v rámci našich možností, rozebírat se zákazníky používané granule a v případě nevhodných granulí pro psy doporučovat jiné vhodnější. Chceme totiž, aby pejsci byli zdraví a byli tu s vámi co nejdéle. 

Na jedné straně je velké množství psích majitelů, kteří kupují levné hypermarketové granule, protože pytel granulí za 300 je prostě pytel granulí za 300. S těmi se nemá smysl bavit. 

Na druhé straně je tu silná lobby značek, které se tváří (a stojí v Kč) jako prémiové a ve skutečnosti svou kvalitou hypermarketovým mohou směle konkurovat. Myšleno tím, že jedny jsou za 18 a druhé bez 2 za 20. Tyto značky mají obvykle reklamní podporu - umí si na to přece vydělat. Co je však horší, zaznamenáváme informace, že tato lobby prorůstá i mezi veterináře.

Seriál je stavěn tak, že máme od zákazníka zadání k pejskovi a víme, které granule kupuje. Tyto vezmeme po stránce složení a uvedeme pouze kontroverzní složky, uvedeme zda je či není krmivo bezobilné a zda obsahuje či neobsahuje umělé konzervanty a antioxidanty. Dále dáme radu, zda je doporučujeme či nedoporučujeme. Poté uvedeme doporučené krmivo.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pejsek: West highland white terrier, věk 3 roky, váha 7 kg, bez zdravotního omezení.

Kupované krmivo: Almo Nature Holistic DRY DOG Small Adult Salmon and Rice (MOC pro 2 kg balení 309,-Kč tj. cena za 1kg=155,-)

Zjištěné informace ze složení: 

krmivo obsahuje všechny tyto nevhodné a kontroverzní složky: vedlejší rybí produkty, obiloviny, maso a vedlejší masové produkty, vedlejší rostlinné produkty, extrakt rostlinných bílkovin, tuky a oleje (není deklarováno jaké), síran měďnatý pentahydrát

Krmivo s průměrným obsahem bílkovin a průměrným obsahem tuků založené převážně na rostlinné bázi, které obsahuje nevhodné a kontroverzní složky. Krmivo podprůměrné kvality, s podprůměrným obsahem masa, obsahující kontroverzní suroviny. Obsahuje také nedeklarované obiloviny. Krmivo by nemělo být označeno jako holistické, přestože to má uvedeno v názvu.

Naše rada: krmivo Almo Nature Holistic DRY DOG Small Adult Salmon and Rice nedoporučujeme

 

Doporučené krmivo:  Acana Heritage Adult Small Breed (naše cena 6 kg balení 945,- Kč, tj. cena za 1kg=157,-)

Krmivo s nadprůměrným obsahem bílkovin a průměrným obsahem tuků založené na živočišné bázi. Krmivo výborné kvality s průměrným obsahem masa, vyrobené z kvalitních surovin. Bez obilovin.

Kateřina a David