Jak si poradit s cenami granulí. Porovnávejte vždy kvalitu.

Co se děje s cenami krmiva a proč rostou?

Bohužel po první vlně zvýšení cen granulí, konzerv a pamlsků, která proběhla v lednu letošního roku a týkala se velké části trhu, nastupuje v dubnu vlna druhá.

Důvodů je několik. Podle informací od distributorů jde na jedné straně o nedostatek surovin, což se týká hlavně masa a kvalitních surovin používaných v námi prodaných granulích. Tyto byly hlavní příčinou lednového zvýšení cen. Dále jde o velké nárůsty cen u technologií potřebných pro jejich výrobu a distribuci. Jak všichni víme, velmi vyrostly ceny energií a bez těch prostě granule vyrobit nejde. Zvyšují se také mzdy zaměstnanců ve výrobě a distribuci. Zároveň rostou ceny dopravy vzhledem k nárůstu cen benzínu a nafty, které sami vidíme na totemech čerpacích stanic po celé republice.

Jenom v tomto týdnu oznámilo zvýšení cen od dubna pět značek z naší nabídky. Průměrné navýšení cen je v rozsahu od 8% do 18%.  A to je teprve začátek. Další budou brzo následovat.

Co s tím děláme v našem rodinném obchodě?

U oblíbených značek tyto nové ceny akceptujeme.

U některých značek, jejichž produkty se prodávají méně často, jsme se rozhodli jednat tak, že je vyřadíme z naší nabídky.

Může se Vám tak stát, že svou oblíbenou značku již u nás na webu nenajdete. Všechny však máme i nadále od distributora dostupné. Pokud tedy Vaše konkrétní granule nenajdete, napište nám na obchod@aaagranule.cz nebo zavolejte na 704 199 907 a my Vám je ve standardním termínu s odesláním do jednoho pracovního dne zajistíme.

Co Vám radíme?

Některé značky z naší nabídky jsme odstranili třeba proto, že nová cena 2.500 Kč/ pytel granulí se nám jeví jako příliš vysoká a my Vám umíme nabídnout granule o stejné či vyšší kvalitě od jiné značky v cenové relaci třeba za 1.600 Kč apod.

Takže neházejte flintu do žita a ozvěte se nám. Těšíme se.

 

Kateřina