Hypoalergenní krmivo pro psa.

Hypoalergenní krmivo pro psa. Jak vybrat správný typ hypoalergenní stravy pro psy?

Důvodem, proč by měli někteří psi jíst  hypoalergenní krmiva může být nepříznivá reakce na konkrétní potravinu. Může se jednat o alergii, díky které se u psa objeví kožní reakce, ušní infekce nebo má zažívací potíže, jako je průjem či zvracení. Psi s primárním gastrointestinálním onemocněním, jako je zánětlivá porucha střev (IBD), mohou také často trpět na nepříznivé potravinové reakce.

Jak vzniká alergická reakce? 

Imunitní systém psa je naprogramován tak, aby rozpoznal a eliminoval ohrožení těla, jako jsou bakterie, houby a viry. Když se objeví alergie, tělo psa je v podstatě podvedeno v domnění, že neškodná látka je hrozbou. Jeho reakce pak způsobuje nepříjemný zánět a následné onemocnění. Pyl, spory plísní, dokonce i prachové roztoče jsou běžné alergeny (nazývané antigeny), které jsou jinak neškodné, ale imunitní systémy některých domácích zvířat to vyhodnotí jinak.

Alergie na potraviny u psů se vyskytují nejčastěji v důsledku nadměrné reakce na určité živočišné zdroje bílkovin nebo sacharidů ve stravě.

Potravinová nesnášenlivost u psů, která vede k nepříznivé potravinové reakci, je však častější než skutečná potravinová alergie.

Pouze u 10-15% psů se vyvine skutečná potravinová alergie. Mezi nejčastější antigeny v krmivu pro psy patří proteiny z kuřecího či hovězího masa, mléka, vajec a sóji. Pokud se u psa vyvine alergie na zdroj uhlohydrátů, jako je pšenice, znamená to, že jsou alergické na proteinovou složku pšenice. Častým zdrojem alergické reakce je také kukuřice.

Jak poznat, že je pes alergický?

Alergie na potravu pro psy nebo nežádoucí reakce na jídlo jsou často diagnostikovány tzv. Eliminační dietou. Postupuje se tak, že je pes krmen buď hypoalergenní značkou pro psy nebo jediným druhem zdrojové bílkoviny / sacharidů po dobu 6-8 týdnů. Pokud se u psa objeví příznaky po návratu k normální výživě, může být diagnostikována nepříznivá reakce na konkrétní stravu. Doporučujeme se poradit s veterinářem.

Jestliže má pes diagnostikovánu alergii či nepříznivou reakci na konkrétní potravu, musí po zbytek života jíst hypoalergenní stravu. V tomto případě se nedoporučuje na krmivu šetřit a dopřát vašemu psovi takovou hypoalergenní stravu, která mu umožní žít zdravý a dlouhý život.

Jak mohou hypoalergenní krmiva pro psy pomoci mému psovi?

Přechod na vhodnou hypoalergenní stravu eliminuje většinu nebo všechny alergické příznaky u vašeho psa. Než zjistíte to správné krmivo, může to chvíli trvat. Vhodné hypoalergenní krmivo pomůže časem proti chronickému svědění kůže nebo uší. Může také snížit závislost psa na antihistaminikách, steroidech a antibiotikách. U psů s chronickými gastrointestinálními problémy může upravit stolici a zlepšit udržení hmotnosti.

Hypoalergenní krmiva pro psy jsou připravována tak, že struktura potenciálního alergenu v receptuře je tak malá, že jej imunitní systém vašeho psa nemůže detekovat. Hypoalergenní krmiva pro psy jsou připravena jako vyvážená a nutričně kompletní.

Hypoalergenní krmivo si vyberte zde.