Expirace granulí a jak na ni

Expirace granulí a jak na ni.

V internetových diskusích si často čtenáři stěžují, že si objednali v e-shopu granule a pytel granulí dostali s velmi krátkou např. jen jednoměsíční expiraci a to i u velkých e-shopů, kde by se mělo zboží točit (zdroj ifauna. cz).

Proč se jim to stalo? To je jednoduché. I skladníci jsou jen lidé, a když do velkého eshopu přijede paleta/několik palet zboží musí s nimi někdo pracovat. Měli by je zkontrolovat a přeskládat. Zároveň i dodržet princip takzvaného fi-fo (first in, first out). Ale je to práce a je jednodušší vzít zboží z palety, která je blíž. Pak jim logicky zbude zboží s kratší expirací a oni jej klidně pošlou, protože si kryjí záda a nebudou poslouchat výtky šéfa. A protože jim nejde o zákazníka, tak je jim to v podstatě jedno. Tomu se říká dostat ,,Černého Petra”.

 

Proč se to u nás nestane? 

Zboží objednáváme od dodavatelů průběžně a nemáme tisíce položek.

Máme jen osvědčené kvalitní dodavatele.

Expirační doba je jedno z hlavních kritérií, na které se při přebírání zboží soustředíme. Dalším z nich je také neporušenost obalu.

 

Námi zasílané granule mají vždy dostatečně dlouhou dobu trvanlivosti a to několik měsíců.

 

Pro zajímavost připojuji obvyklé expirační doby výrobců granulí:

6 až 8    měsíců u granulí za studena lisovaných, méně značek na trhu v ČR

12          měsíců u části výrobců distribuovaných v ČR, obvykle jsou výrobci např. z Kanady, UK

12 až 18 měsíců u většiny výrobců distribuovaných v ČR

 

Kateřina a David

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.