5 rad Jak vybrat pelíšek pro psa.

Připravujete se na příchod nového pejska do rodiny nebo již starší pelíšek dosloužil a vy hledáte nový. Jak vybrat ten správný pelíšek pro psa a na co se při výběru soustředit zjistíte v našem článku.

V dnešní době je nabídka pelíšků na trhu opravdu široká. Při výběru toho správného pelíšku je dobré si položit několik otázek:

1) Kde bude pelíšek umístěn? Doma? Venku na volném prostoru? Nebo v boudě?

Pokud vybíráte pelech do domu či bytu můžete vybrat z matrací, pelíšků s okrajem či různých boudiček. Také materiálem a barvami je nabídka velmi různorodá. Záleží na vás, který si vyberete.

Jestliže je pelíšek určený pro venkovní psy, je vhodné vybrat pelíšek s vyšší matrací a také vyššími okraji, které chrání před chladem a studeným větrem. Pro použití v boudě je ideální matrace. 

2)  Z jakého materiálu má být pelíšek vyroben?

Pro pejsky bydlící doma můžete vybírat téměř libovolně. Záleží i na vašem vkusu či designu nabízených pelíšků. Můžete volit z pelíšků se sundavacím potahem či těch, které lze celé občas i vyprat.

Pro venkovní či v boudě bydlící pejsky je vhodný materiál odolný proti vlhkosti. Ten můžete snadno vysát a čistit třeba vlhkým hadříkem.

3) Jak velký pelíšek vybrat?

U štěněte počítejte s tím, že mu koupíte první pelíšek do začátku a ten časem vyměníte za větší. Ideální je si přečíst více k vašemu plemenu a podle toho víte i do jaké velikosti vám pejsek v dospělosti může asi tak dorůst.

Obecně platí, že by měl být pelíšek dostatečně prostorný, ale zároveň by neměl být nepřiměřeně velký. Cílem je, aby byl pejsek spokojený a cítil se v něm pohodlně. Je vhodné vzít v úvahu zvyky vašeho pejska. Pejsci také mají oblíbenou polohu při spaní. Někteří se stočí do klubíčka, jiní spí i na zádech s roztaženýma nohama. Doporučujeme pejska změřit v natažené poloze a podle toho vybrat délku pelíšku. 

4) V jakém je pejsek zdravotním stavu?

Pokud má pejsek problémy s klouby, jako je třeba dysplazie nebo je po nějaké operaci, je vhodné vybírat pelíšek s ortopedickou matrací či pelíšek, kde je použita paměťová pěna. Stejně tak pokud se jedná o psího seniora, je vhodnější volit takovýto pelíšek.

5) Kde vhodný pelíšek koupit?

To je snadné, přeci u nás :-) Rádi vám s výběrem toho správného pelíšku pro psa pomůžeme.

 

A malý tip na závěr.

Věděli jste, že pes prospí v průměru i 15 hodin denně a štěňátka ještě více. Pelíšek tak umístěte na místo, kde se může spánku nerušeně věnovat.